Navštivte den otevřených dveří na stavbě pasivního Multi-Komfortního domu Isover v Zahořanech

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Navštivte den otevřených dveří na stavbě pasivního Multi-Komfortního domu Isover v Zahořanech

Termín konání: čtvrtek 25. 7. 2013
Umístění stavby: ulice Jungmannova, Králův Dvůr – Zahořany
GPS: 49°57’13.301″N, 14°1’17.048″E
Program:

10.00 – 10.45 Prohlídka stavby
11.00 – 13.00 Prezentace Multi-Komfortní dům Isover, diskuse (Restaurace Atrium, sportovní hala Králův Dvůr)
13.00 – 14.00 Oběd

V případě zájmu nám prosím napište na email: &#109&#97&#110&#97&#115&#64&#110&#97&#115&#100&#117&#109&#46&#99&#122.

O návrhu pasivního Multi-Komfortního domu

Osazení do terénu

Rodinný dům je osazen na jižním svahu zaručující maximální sluneční osvit a tím jak aktivní, tak pasivní solární zisky v dané lokalitě. Tvar domu je jednoduchý kvádr, orientovaný svojí delší stranou k jihu, kde jsou v obou obytných podlažích dispozičně umístěny obytné místnosti. Samotný dům respektuje svažitost původního terénu a je vsazen do úrovně prvního nadzemního podlaží do terénu.

Veronika 3.01-P

Členění a dispoziční řešení

Suterén, ze dvou stran plně pod úrovní terénu bude využíván jako garáž, sklep a dílna. Toto technické podlaží je konstrukčně, zejména s ohledem na tepelnou bilanci domu, zcela odděleno od horních – nadzemních podlaží.
Dispoziční uspořádání domu respektuje další zásadu návrhu pasivních domů, a to zónování domuobytné místnosti jsou situovány na jižníosluněné straně rodinného domu a na severní stranu domu jsou dispozičně umísťovány ostatní místnosti domu – komora, technická místnost, zádveří a komunikační prostoty domu. V přízemí, kde je situován vstup do domu se dále nachází obývací pokoj, kuchyň s jídelnou a spíží a také technická místnost a toaleta. Horní podlaží – soukromá část domu obsahuje mimo komunikační prostory (schodiště a chodbu) především ložnice a koupelnu.
Po celé délce jižní fasády v úrovni 1NP je předsazena obytná terasa. Zamezení přehřívání je v přízemí zajištěno stínícím prvkem v podobě dřevěných slunolamů, v patře je řešeno mechanickými předokenními žaluziemi.

Půdorys – suterén

Veronika 3.01-P

Půdorys – přízemí

Veronika 3.01-P

Půdorys – 1. patro

Veronika 3.01-P

Navržené technické řešení

Podzemní podlaží je navrženo jako železo-betonová stěnová konstrukce se zateplením z extrudovaného polystyrenu. Vzhledem k provedenému geologickému průzkumu na pozemku nebylo nutné svah zpevňovat opěrnou stěnou. Fixace svahu bude zajišťovat samotná konstrukce domu, z tohoto důvodu byla i nosná svislá stěna ze tří světových stran navržena taktéž z monolitické konstrukce. Jižní stěna 1NP a celé 2NP je pak vyzděno z vápenopískové cihly tloušťky 175 mm od firmy KM BETA. Vodorovné nosné konstrukce tvoří železo-betonové desky.
Střecha je sedlová se sklonem 15°. Zateplení střechy je řešeno nadkrokevním systémem Isover s použitím polystyrénových trámků a výplňové čedičové vlny Isover UNI v celkové tloušťce 320 mm s doplňkovým zateplením mezi krokve v tloušťce 80 mm. Pro zajištění neprůvzdušnosti střechy a správnému vlhkostnímu režimu bude aplikována parobrzda Isover VARIO KM DUPLEX. Na střechu bude použita betonová krytina společnosti KM BETA.
Zateplení obvodových stěn je provedeno z šedého polystyrenu Isover EPS Greywall v tloušťce 300 mm v kontaktním zateplovacím systému společnosti Weber. Pro tepelnou izolaci podlahy v 1NP je navržen šedý podlahový polystyren Isover EPS Grey 150 v tloušťce 260 mm. Vnitřní SDK konstrukce budou řešeny materiály Rigips.
Výplně otvorů v obytných podlažích budou dřevěné. Okna a vstupní dveře budou dodány firmou SLAVONA s navrženým součinitelem prostupu tepla U = 0,70 W/m2 K.
Rodinný dům bude vytápěn biokrbem a elektrickým podlahovým vytápěním s uživatelsky jednoduchou regulací v jednotlivých místnostech. Větrání je řízené – nucené s využitím rekuperace, zajišťuje ho vzduchotechnická jednotka VPL 18 od firmy NILAN s integrovaným tepelným čerpadlem a akumulační nádrží pro ohřev teplé užitkové vody.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.