Požadavky členů domácnosti

Domů arrow_forward Rádce stavebníka arrow_forward arrow_forward Požadavky členů domácnosti
Požadavky členů domácnosti

Ne každá domácnost je stejná, a může se lišit:

počtem členů domácnosti a jejich skladbou

Podle počtu dětí se nemusí zvyšovat jen počet dětských pokojů, lze například navrhnout velkou dětskou hernu pro malé děti s tím, že návrh počítá s rozdělením místnosti příčkou na dva pokoje, až děti odrostou. Při větším počtu členů domácnosti je také vhodné navrhnout dvě koupelny, samostatné WC i v patře, při vícegeneračním soužití navrhnout více či méně oddělené celky v rodinném domě.

profesním zaměřením

V dnešní době velký počet lidí pracuje plně či částečně z domova. V návrhu je tak nutno počítat s dostatečně velkou a komfortní pracovnou, kanceláří či dílnou. Dle typu pracovní činnosti musíme počítat s dostatečně velkými pracovními plochami, úložnými prostory, případně se samostatným vchodem, toaletou, či skladem.

využívání volného času členů domácnosti

Například sportovně založená rodina by měla počítat především se skladovacími prostory na uložení kol, vybavení na zimní či vodní sporty. U vícečlenných rodin toto vybavení zabírá poměrně hodně místa a v případě, že plánujete dům bez podsklepení, je třeba s prostorem počítat v přízemí; vhodné je umísťovat je spíše při severní fasádě a blízko vchodu do domu. Zvláště u domů na pozemcích s velkou zahradou musíme vzít v úvahu místo pro skladování zahradní techniky a náčiní, případně s dílnou – obvyklé je řešení zvětšením garáže, či přidružením místnosti skladu-dílny ke garáži, nebo případně samostatným objektem mimo dům.

Proto i požadavky na provoz a dispozici, formu a výraz rodinného domu, velikost rodinného domu, provoz, atd. jsou velice různorodé a při volbě a výběru rodinného domu je třeba na specifika vaší domácnosti nezapomínat.

Je třeba si též uvědomit, že požadavky na provoz – dispozici, formu – výraz domu, velikost domu a další požadavky pro bezproblémové fungování se v průběhu času mění.

Rodina – vzory skladby

Samozřejmě existuje mnohem více dalších modelů a forem domácnosti, než je zde vyjmenováno.

Vývoj požadavků na rodinný dům

V této kapitole jsme vás chtěli upozornit, že nejen momentální složení, záliby a zaměření jednotlivých členů domácnosti vytvářejí specifické nároky na volbu a výběr rodinného domu, ale že tyto nároky a požadavky se budou v průběhu času též měnit s vývojem vaší rodiny.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.