Pórobeton

Domů arrow_forward Rádce stavebníka arrow_forward arrow_forward Pórobeton
Pórobeton

Pórobetonový systém je založen na tvárnicích z lehčeného betonu, kde izolační vzduch není tvořen mechanicky dutinami, ale vzniká chemickou reakcí při výrobě. Hlavní výhodou pórobetonu mimo vynikající tepelně-technické vlastnosti materiálu je snadná opracovatelnost a stejné vlastnosti materiálu ve všech směrech. Díky tomu je takřka každý odřezek dále použitelný a zdící materiál je prakticky bezodpadový. Pórobetonové tvárnice se k sobě lepí tenkou vrstvou (cca 1 mm) zdící malty, čímž se minimalizují tepelné ztráty maltovým ložem.

 

Kompletní stavební systém Ytong nabízí ucelené řešení celé hrubé stavby i jejích povrchových úprav

Kromě obvodového zdiva a příček (včetně atypických tvarových segmentů) zahrnuje stavební systém Ytong také profily, překlady, schodišťové stupně, stropy a střechy, malty či vnitřní a vnější omítky. Systém doplňuje zakládací řada tvárnic Ytong Start a další možnosti řešení detailů, jako jsou pilířové tvárnice nebo žaluziové kastlíky.

Moderní a velmi žádané pórobetonové tvárnice Ytong Lambda YQ, které jsou určeny pro obvodové nosné zdivo rodinných a nízkopodlažních bytových domů, v sobě koncentrují optimální kombinaci nejdůležitějších vlastností pórobetonu. To však není jediný důvod jejich úspěchu. Pro úsporný provoz a výstavbu současných domů s téměř nulovou spotřebou (a dají se s nimi stavět i pasivní domy) je zásadní jejich extrémně nízký součinitel tepelné vodivosti. S Ytong Lambda YQ tak vstupujete do světa jednoplášťových stěn bez potřeby dodatečného zateplení. Jednoplášťové stěny zrychlují dobu výstavby a náklady na vyzdění stěny bez zateplení jsou ve srovnání se zateplenou stěnou nižší. Zateplení je navíc variantou s omezenou životností a horšími užitnými vlastnostmi. Samotná stavba je také o hodně přesnější.

Ytong garantuje nejen úsporný, ale i zdravý domov – pórobeton Ytong zamezuje vzniku plísní, reguluje vlhkost v interiéru a udržuje optimální teplotu. Takže vám doma bude dobře v létě i v zimě.

Výhody výrobků Ytong ideálně doplňují vápenopískové tvárnice Silka a minerální desky Multipor.

Vápenopískové tvárnice Silka jsou ideální pro štíhlé stěny s vysokou nosností a špičkovými akustickými parametry, Multipor jsou nehořlavé a ekologické desky s výjimečnými tepelněizolačními schopnostmi. Jsou vhodné pro venkovní i vnitřní zateplení budov. V kombinaci s materiály Ytong nebo Silka vytváří jedinečné tepelně a zvukově izolační konstrukce s maximální požární odolností.

Ytong v kombinaci s produkty Silka a Multipor tak vyhovuje nejvyšším požadavkům norem v oblasti statiky, tepelné techniky, akustiky a požární ochrany.

Developeři a stavební firmy si v poslední době oblíbily i řadu velkoformátových stěnových prvků Ytong a Silka. Ty zjednodušují projektovou fázi stavby, zkracují čas zdění, šetří pracovní síly a dosahují mimořádné přesnosti výstavby.

 

Velkoformátová výstavba

Velkoformátové prvky Ytong Jumbo, Silka Tempo a Ytong příčkové panely vyrobené na míru přináší technologii rychlé výstavby a zaručují optimální řešení všude tam, kde na čase a hospodárnosti záleží. Proti klasickému zdění šetří čas a síly pracovníků a díky své přesnosti zvyšují kvalitu provedení stavby.

 

Velkoformát pro vnější obvodové stěny Ytong Jumbo vyzdí v jednom kroku osmkrát větší plochu

Prvky Ytong Jumbo navíc snižují nároky na personál – při práci s nimi stačí dva pracovníci, a i pro ně je díky této technologii práce fyzicky méně namáhavá. Prvky Ytong Jumbo se používají pro nosné i nenosné obvodové a vnitřní stěny, ztužující, výplňové a požární stěny nízkopodlažních i vícepodlažních budov.

Součástí velkoformátového sortimentu společnosti Xella jsou i konstrukčně vyztužené příčkové panely Ytong, které se při maximální výšce 3 m vyrábí na míru podle aktuální výšky. Panely jsou ideální pro velké plochy s malým členěním a požadavkem na rychlou výstavbu. Použití této inovace uspoří až polovinu pracovních sil a zvětší užitnou plochu. Navíc zajistí výstavbu tenkých, pevných, rovných příček. Povrch panelů je hladší než u běžného pórobetonového zdiva, což umožňuje snadné provádění povrchových úprav i provedení stěn bez povrchových úprav. Panely se spojují pomocí zdicí malty FIX P, která je přímo vyvinuta pro tyto panely a má vyšší pevnost.

 

Projekty rodinných domů z pórobetonu

Všechny typové projekty v nabídce katalogu NÁŠ DŮM lze zakoupit zpracované pro realizaci z pórobetonu.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.