Letošní vítěze vybírá nezávislá porota renomovaných odborníků složená z pěti architektů z pěti různých zemí: Helena Glantz, Urban Design (Švédsko) – vítězka ročníku 2018 v kategorii Inovativní, novátorské projekty, Toni Girones Saderra, Estudi d’Arquitectura Toni Girones (Španělsko), Tina Gregoric, Dekleva Gregoric Architects (Slovinsko), Mette Kynne Frandsen, Henning Larsen Architects A/S (Dánsko) a Jonathan Sergison, Sergison Bates Architects (Velká Británie).
Celkem se o vítězství v ročníku 2020 ucházelo 644 projektů od 520 architektů z 55 zemí. Předběžná porota vybrala na svém závěrečném zasedání 50 nejlepších a nejzajímavějších staveb. Mezi členy této poroty patřili odborní architektoničtí novináři Anneke Bokernová (Nizozemí), Christian Holl (Německo) a Jonathan Glancey (Velká Británie). 50 finalistů Brick Award 2020, jejich fotografie a základní popis jsou zveřejněny na https://www.brickaward.com/Nominations.html
Celkově půjde o ocenění v 5 různých kategoriích a dohromady budou vítězné stavby odměněny částkou 29 500 eur. Nezávislá porota zajišťuje objektivní posouzení a výběr. Wienerberger nemá žádný vliv na rozhodnutí poroty ani hlasovací právo. Slavnostní předání cen se tentokrát uskuteční na podzim 2020. Jména vítězů nebudou zveřejněna před tímto slavnostním vyhlášením.
O cenu Brick Award se ucházejí stavby v 5 vyhlášených kategoriích. Jeden z 5 vyhlášených projektů získá hlavní cenu „Grand Prize“ a kromě toho bude vyhlášena ještě jedna speciální cena.
Stejně jako v předchozích letech, vydává Wienerberger knihu s názvem Brick Book jako doprovodnou publikaci k soutěžnímu ročníku. Zveřejněno bude 50 pečlivě vybraných nejlepších a nejzajímavějších projektů, kniha vyjde v němčině a angličtině. Vydání se souhrnně věnuje těmto vybraným projektům a jeho cílem je pravidelně každé 2 roky přinášet odborné veřejnosti soubor těch nejlepších cihelných staveb, poukazuje na trendy, rozvoj a pozoruhodné uplatnění cihelných prvků v architektuře. Publikace je plná obrázků, zajímavých postřehů a názorů renomovaných novinářů zaměřených na architekturu a stavebnictví. Tento přehled současné cihlové architektury doplňuje 5 esejí od mezinárodních autorů Hubertuse Adama (Německo), Aglaée Degrosové (Belgie), Joba Florise (Nizozemí), Laury Iloniemiové (Finsko) a Jany Revedinové (Rakousko). Kniha se vydává ve spolupráci s Park Books a její zveřejnění je naplánováno na podzim 2020.
Vzhledem ke koronaviru byla událost, původně plánovaná na červen, odložena na podzim, konkrétně na 23. září 2020. Poprvé v historii se tento slavnostní akt s vyhlášením odehraje prostřednictvím digitálních kanálů.