Cihla s vatou: Neobvyklé spojení obvyklých věcí

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Cihla s vatou: Neobvyklé spojení obvyklých věcí

Keramické zdicí prvky s integrovanou minerální izolací umožňují výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů bez dodatečného zateplení. Prostup tepla U stěnou z cihel Porotherm T Profi (Wienerberger) se pohybuje v hodnotách od 0,15 do 0,23 W/m2K podle tloušťky zdiva. Hodnoty prostupu tepla pro zdivo tloušťky 50 a 44 cm bezpečně splňují limity pro výstavbu pasivních rodinných domů. Pro nízkoenergetické rodinné domy lze s dostatečnou rezervou použít cihly Porotherm T Profi v tloušťce 38 cm a 30 cm.

Oba vstupní materiály pro výrobu plněných cihel jsou zcela přírodní a mohou být dokonale recyklovány. Jejich vlastnosti se vzájemně doplňují a podporují. Masivní zdivo s integrovanou izolací díky tomu dobře chrání před prostupem hluku a dosahuje vysokého stupně požární odolnosti. Minerální vata integrovaná v dutinách cihly je hydrofobizovaná, což znamená, že ani v případě mokré cihelné tvarovky nenasákne minerální izolace žádnou vlhkost z keramického střepu. Zároveň nepohlcuje vzdušnou vlhkost ani vodní páry při jejich prostupu stěnou. Cihly plněné minerální vatou jsou v celém svém objemu paropropustné – odvádějí vzdušnou vlhkost vznikající v průběhu výstavby i následným užíváním domu. Jejich použití zaručuje energeticky úsporné a zdravotně příznivé bydlení.

Výroba cihel plněných minerální vatou v České republice zahájena

Společnost Wienerberger, největší domácí i celosvětový výrobce cihel, slavnostně zahájila dne 26. 3. 2014 výrobu cihel Porotherm T Profi plněných minerální vatou v cihelně Novosedly na jižní Moravě. Rozsáhlá investice vložená do technologického rozvoje firmy umožnila instalaci první výrobní linky na výrobu cihel plněných minerální vatou v České republice. Moderní automatická linka na plnění cihel hydrofobizovanou minerální vatou byla instalována a uvedena do zkušebního provozu koncem roku 2013. V současnosti linka dosahuje 100 % plánované výrobní kapacity. Prodej cihel na domácím trhu byl zahájen dne 1. 4. 2014 s možností exportu do Polska a na Slovensko.

Více na www.wienerberger.cz a www.porotherm.cz

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.