Jak vybrat dveře, aby se vám za nimi dobře bydlelo?

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Jak vybrat dveře, aby se vám za nimi dobře bydlelo?

Kuchyně, srdce domova

Místností s nerušnějším provozem bývá ve většině domácností kuchyně. Snadno se vám v ní může stát, že do dveří narazíte s tácem plným nádobí nebo na ně rozlijete konvici plnou horkého čaje. Stejně tak mohou být kuchyňské dveře ohroženy mastnotou nebo vysokou vlhkostí. Je proto na místě volit dveře s odolnými CPL lamináty na povrchu. „Nepoškodí je silné nárazy ani poškrábání a v případě, že je ušpiníte, tak vzniklé skvrny nezanechají žádné trvalé stopy, protože je lze snadno odstranit s pomocí běžných čisticích prostředků,“ uvádí pan Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, a.s.

dveře SIMA s povrchem SOLO 3D v dekoru driftwood,
foto zdroj SOLODOOR

TIP ODBORNÍKA: „Pokud zvolíte laminátový povrch SOLO 3D, získáte mechanicky odolné dveře a navíc i zajímavý designový prvek. SOLO 3D totiž věrně imituje strukturu dřeva se všemi nerovnostmi. Příkladem tohoto povrchu je například dekor driftwood, který svým šedavým odstínem připomíná dřevinu vyplavenou mořem. Driftwood lze navíc velmi dobře sladit se stejnojmenným dekorem podlahy a obkladu stěn, díky čemuž bude v kuchyni působit jako esteticky jednotící prvek,“ říká pan Martin Dozrál.

Kuchyňské nehody mohou kromě dveří ohrozit i vaše zdraví. Větší bezpečnost při pohybu v kuchyni vám zajistí oblá hrana, kterou je nyní možné mít i u dveří s odolnými laminátovými povrchy, což dříve nebylo možné. Oblá hrana výrazně snižuje riziko poranění osob i poškození dveří při nechtěném nárazu částí těla na hranu dveří a nestane se vám s ní ani to, že byste se o dveře zachytili zástěrou nebo kusem oděvu. V kuchyňském provozu jistě oceníte také snadnou údržbu dveří, jelikož na oblé hraně se nezachycují nečistoty tak výrazně jako na klasických hranách. Kromě toho zvyšuje oblá hrana také životnost dveří, jelikož zabraňuje průniku vzdušné vlhkosti do dveřního křídla.

kuchyňské dveře SAGITA s oblou hranou a CPL povrchem v dekoru Ferrara, foto zdroj SOLODOOR detail oblé hrany na dveřích, foto zdroj SOLODOOR

Ložnice, království klidu

Ložnice by měla sloužit k především k odpočinku a nabrání nových sil, a k tomu je naprosto nezbytné ticho. Toho je ale obtížné dosáhnout, když zvnějšku proniká dovnitř hlasitá hudba nebo nepříjemné zvuky domácích spotřebičů.

zvukově izolační dveře POLAR vybavené výsuvným mechanickým prahem, foto zdroj SOLODOOR

Pokud tedy chcete z ložnice vytvořit království klidu, sáhněte po zvukově izolačních dveřích. „Základem u protihlukových dveří je kvalitní těsnění po celém obvodu dveřního křídla. Neméně důležitá je také konstrukce, u níž hraje klíčovou roli dveřní výplň, která je oproti běžným dveřím posílena,“ vysvětluje pan Martin Dozrál a doplňuje: „V současné době je možné umístit dveře se zvukově izolačními vlastnostmi i do bezbariérových prostor, což je umožněno díky mechanickému prahu. Ten je stabilní skrytou součástí těchto dveří a při zavření dveří se automaticky vysune a utěsní milimetrovou mezeru mezi podlahou a dveřmi.“ Jestliže si plánujete pořídit protihlukové dveře, neměli byste zapomínat na to, že zvukově izolační vlastnosti by měla mít i samotná stěna. Pokud je nemá, tak jsou protihlukové dveře zbytečné.

V koupelnách nezapomínejte na zvýšenou vlhkost!

Čilý provoz se nevyhýbá ani koupelnám, které patří k nejpoužívanějším místnostem v domech a bytech. V případě koupelny je třeba počítat především s vlhkostí, která může dveře značně ohrozit. „Nadměrná vlhkost může u dveří způsobit nejen kroucení dveřního křídla, ale i odlepování a rozkližování hran, je proto nutné zvolit takové dveře, které pronikání vlhkosti do vnitřku dveřního křídla zabrání,“ vysvětluje pan Martin Dozrál.

posuvné dveře POLAR opatřené trojvrstvým bílým lakem, foto zdroj SOLODOOR

Zamezit pronikání vody do dveří může například lakovaný povrch. „Do koupelen doporučujeme dveře, u kterých je barva nanášena trojvrstvým lakováním. Pečlivě je lakována nejen plocha dveřního křídla, ale i jeho hrany, díky čemuž dovnitř dveřovky nevnikne žádná vlhkost a vnitřní dřevěná konstrukce tak nemá možnost nasát nežádoucí vodou,“ upřesňuje pan Martin Dozrál. Podobně jako v případě koupelen bývá častým problémem nedostatek místa, který lze opět vyřešit s pomocí zasouvacích dveří. Ty z principu pohybu dveří nejdou zcela utěsnit, takže pro koupelnu získáváme žádoucí efekt neustálého odvětrávání, byť v miniaturní verzi.

Jak ušetřit místo ve stísněné předsíni?

porovnání jednotlivých způsobů otevírání z hlediska prostorové náročnosti, foto zdroj SOLODOOR

Předsíň je místností, ve které může být občas pěkně těsno, zvláště pokud máte u vás doma početnou návštěvu. Jeden z hostů se chystá pověsit kabát, další se snaží rozvázat si tkaničku u bot a do toho všeho se pletou polootevřené dveře. Problémy s nedostatkem místa přitom snadno mohou vyřešit zasouvací dveře do stavebního pouzdra. „Zatímco klasické otočné dveře zabírají v interiéru metr čtvereční místa, zasouvací dveře do stavebního pouzdra nezabírají žádnou plochu,“ uvádí pan Martin Dozrál. Pokud se vám z nějakého důvodu posuvné dveře nelíbí, můžete do předsíně zvolit otočné dveře Vertigo Variant, které také dovedou značně uspořit místo. Jejich dveřní křídlo totiž může být vybaveno výklopnými háčky, na které lze pověsit deštník nebo kabát, i zrcadlovou výplní, kterou oceníte vždy, když budete vyrážet ze svého domova ven do společnosti.

posuvné dveře STYL s povrchem SOLO 3D v dekoru bělený dub, foto zdroj SOLODOOR dveře VERTIGO s výklopnými háčky, zrcadlovou výplní a s povrchem SOLO 3D v dekoru driftwood, oblá hrana, foto zdroj SOLODOOR

Výběr těch správných dveří, za kterými se vám bude dobře bydlet, rozhodně není jednoduchou záležitostí a je třeba při něm zohlednit množství faktorů. Jestli si chcete být jisti, že neuděláte chybu, neprovádějte výběr v anonymních vzorkovnách, ale navštivte certifikované prodejce, kteří vám ochotně poradí a zodpoví vaše dotazy.

www.solodooor.cz

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.