Nové hobby stavebníka rodinného domu

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Nové hobby stavebníka rodinného domu

Centrální vysavače u nás už dávno nejsou novinkou a v případě dokonalého rodinného domu současnosti patří takřka k obvyklému standardu. Nejen usnadňují udržování čistoty, ale činí tak s vysokou mírou účinnosti, pohodlně, tiše a bez víření prachu. Kdo je zvyklý být doslova zapřažen do tělesa tradičního vysavače a oddaně ho po bytě za sebou vláčí, bude v souvislosti s vysavačem centrálním až unešen konečným efektem svého vlastního počínání. Lehká hadice napojená přímo na zásuvku potrubního systému v podlaze či stěně domu, se postará o práci doslova elegantní a jedinec s centrálním vysavačem zacházející, zařadí vysávání mezi svá oblíbená hobby!

Myšlenka a systém

Jen s lehkou nadsázkou chceme říci, že pracovat s centrálním vysavačem je prostě radost. A už bez jakékoli nadsázky v dále uváděných souvislostech připojujeme konstatování, že přibližně třetina všech centrálních vysavačů instalovaných po celém světě, pochází od věhlasné firmy Electrolux, která je historicky zároveň největším světovým propagátorem centrálního vysávání. Právě Electrolux produkuje centrální vysavače rovněž pod značkou Beam. A mezi deset ve světovém měřítku nejvýznamnějších zástupců značky Beam patří společnost Beam ČR sídlící v Jesenici u Prahy.

Vraťme se ale k technickému řešení centrálního vysávání v rodinném domě. Agregát tohoto zařízení bývá umístěn v technické místnosti, nebo třeba v garáži. Ačkoli mívá výkon vždycky přesahující 1000 wattů, žádný hluk do interiéru nedoléhá. Zatímco jeden člen domácnosti vysává, mohou ostatní snadno sledovat televizi, číst si, poslouchat hudbu, třeba telefonovat nebo dokonce spát.

Zařízení funguje tak, že vzduch s nečistotami je potrubím rozvedeným po celém domě nasáván do filtračního systému vybaveného mikrovláknem. Silnější nečistoty jdou přímo do nádoby na prach, zbytek je filtrován a do odpadní nádoby prach padá po vypnutí vysavače. Nečistoty shromažďované v odpadním kontejneru nemají tedy vliv na sací výkon, jako je tomu u tradičních vysavačů. Tento efekt navíc provází i další příznivý provozní dopad – charakteristický odér běžného zapnutého vysavače je v případě domu vybaveného vysavačem centrálním naprosto neznámým vjemem. A už tato skutečnost se stává argumentem posilujícím vědomí, že v tomto případě skutečně máme tu čest s dokonalým vysávacím zařízením, které bezpečně chrání alergiky a třeba s pověstnými roztoči se vypořádává zcela nekompromisně.

Cena a realizace

Samozřejmě… Budoucí stavebník nad katalogem rodinných domů, z něhož si právě vybírá, nebo možná už vybral, často pronese úvahu podobnou této: Centrální vysavač je fajn, o jeho přednostech nemusím být dvakrát přesvědčován, rád bych s ním ve svém domě počítal, ale v právě podnikaném usilování o nové vlastní bydlení bohužel musím doslova bojovat o každou tisícikorunou.

V souvislostech provázejících radostné plánování podoby a vybavení každého domova je tedy na téma centrální vysavač nezbytné uvést ještě jednu zcela zásadní skutečnost. Centrální vysávací zařízení lze samozřejmě nejefektivněji a tedy i nejlevněji realizovat ve stadiu provádění i veškerých jiných domovních instalací. Ale skvělou zprávou je, že tak lze činit ve dvou krocích! Tím prvním je instalace potrubního systému a sacích zásuvek. Ve druhé etapě pak dochází k zakoupení a namontování hlavní jednotky a jejího příslušenství. Finanční břemeno této záležitosti tak investor rozloží do delšího období a zvládne ho mnohem snáze. Cena kompletního systému centrálního vysavače Beam Electrolux, včetně zabudování v rodinném domě, se pohybuje okolo 30 až 35 tisíc korun.

K tomu související technické podrobnosti: Stojí za úvahu opravdu funkční a zřetelně efektivní řešení instalace centrálního vysávání v rodinném domě zahrnout už do projekční fáze zrodu budoucí stavby. Účinnost celého systému do značné míry závisí na pečlivě naplánované “cestě” potrubí – měla by být zásadně co nejjednodušší a co nejkratší. Svoje pravidla má rovněž umístění agregátu, způsob nasávání a provedení výstupu vzduchu, zkrátka i tady se věci musejí chopit odborníci.

Informace a projekt

Takže poslední nutné sdělení je o tom, že společnost Beam ČR ochotně podává svým potenciálním klientům i rozsáhlé informace na celé tohle široké téma. A ideálně řešenou instalaci centrálního vysávacího systému dokáže přiřadit k projektu jakéhokoli rodinného domu.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.