Jak vybrat úsporný plynový kotel?

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Jak vybrat úsporný plynový kotel?
Jak vybrat úsporný plynový kotel?

Pakliže u vás doma používáte plyn jakožto hlavní zdroj energie, poté se vám rozhodně vyplatí investovat do plynového kotle, neboť ten je ve srovnání s elektrickým kotlem z dlouhodobějšího hlediska finančně daleko méně nákladný. Jak si ale vybrat správný kotel na plyn, který vás zahřeje, ale zároveň bude úsporný? Poradíme vám.

Čím se řídit při výběru úsporného plynového kotle?

Základním faktorem, podle něhož se řídit při výběru úsporného kotle je jeho účinnost. Ta určuje, kolik vstupní energie dokáže kotel proměnit v teplo. Nejhůře z tohoto srovnání vycházejí stacionární kotle, jejichž účinnost se pohybuje kolem 90 % – těm se tedy při nákupu úsporného plynového kotle spíše vyhněte. Účinnost nad 90 % pak mohou nabídnout nástěnné kotle – ty už stojí za zvážení. Vůbec největší účinnost ale mají kondenzační plynové kotle, ty totiž dokáží zužitkovat i vodní páru vznikající při prvotním spalování. Mohou tedy nabídnout více než 100% účinnost, což vám za rok pomůže ušetřit až 20 % energií a peněz!

 

Jaký je ideální výkon úsporného kotle?

Dalším klíčovým faktorem je výkon plynového kotle. Pokud je vaším hlavním kritériem úspornost, pak se snažte, aby výkon plynového kotle co nejvíce odpovídal velikosti vytápěné plochy. Jak zjistit ideální výkon? Stačí si vypočítat objem vaší nemovitosti, respektive prostorů, které chcete vytápět, a ten vynásobit 45. Z tohoto výpočtu vám vzejde orientační výkon (v kW), jenž by měl kotel mít. Případně pokud máte k dispozici údaj o tepelné ztrátě objektu, jež je součástí projektů všech novostaveb, tak lze vycházet z něj.

 

Jaká další kritéria zohlednit při výběru úsporného kotle na plyn?

Zaměřte se i na využití a univerzálnost plynového kotle. Konkrétně před nákupem zvažte možnost pořízení plynového kotle s ohřevem, ten totiž nebude sloužit pouze k vytápění nemovitosti, ale zároveň bude ohřívat i užitkovou vodu, kterou je možno používat při mytí. Výběrem tohoto kombinovaného plynového kotle tak ušetříte za nákup bojleru a zároveň budete muset platit pouze za provoz jediného zařízení.

Finanční úspory při nákupu plynového kotle dosáhnete též, pokud si vyberete kotel od některého ze známějších výrobců kotlů. Oceníte to zejména v případě poruchy kotle, neboť servis a náhradní díly vás vyjdou na daleko méně, než kdybyste si pořídili kotel neznámé značky.

Nyní, když už víte, podle čeho vybírat úsporný plynový kotel, tak nám nezbývá nic jiného než vám popřát šťastnou ruku při jeho nákupu.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.