Jak vypadala návštěva stavby pasivního domu v Záhořanech

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Jak vypadala návštěva stavby pasivního domu v Záhořanech

Kolem 10. hodiny, na kterou byl naplánován start prohlídky, bylo na místě kolem 50 návštěvníků nejen z řad zástupců dodavatelských firem, ale i zájemců o výstavbu pasivních domů. Z původně plánované hodinové prohlídky byla prohlídka téměř dvouhodinová.

Počasí nám přálo a všichni účastníci měli možnost prohlédnout si celý pasivní dům, který je v současnosti ve fázi hrubé stavby. K vidění tedy byla hrubá stavba, která je ze 2/3 z železobetonového monolitu a z 1/3 z vápenopískových cihel od f. KM BETA. Stavba je dokončena včetně střechy, betonové krytiny a nadkrokevní izolace od f. ISOVER. Osazeny jsou již i dřevěné okna a vchodové dveře od f. SLAVONA. Na pořízených fotografiích je patrné, že je dokončen detail instalace okenních rámů určený pro pasivní domy, tj. instalace do tepelné izolace. Okna a dveře jsou ukotveny pomocí kompozitních prvků. Připojovací spáry jsou utěsněny speciální okenní páskou. Všechny tyto prvky umožnily na konci prohlídky úspěšné provedení blower-door testu, který potvrdil splnění požadovaných parametrů na neprůvzdušnost obálky stavby pro pasivní domy.

Dokončeny jsou také instalace rozvodů vody, kanalizace a elektroinstalace. Po skončení prohlídky na stavbě pokračovala instalace vzduchotechnického potrubí, které je ze strojovny rozvedeno v podlaze 2.NP, a skrz strop dále přivedeno do 1.NP. Po skončení prohlídky na všechny návštěvníky dne otevřených dveří čekalo pohoštění v nedaleké restauraci, kde program dále pokračoval prezentací o konceptu Multi-komfotního domu od f. ISOVER, a prezentací o výstavbě domu včetně průběžné stavební fotodokumentace.

O dalším vývoji stavby vzorového pasivního domu Vás budeme dále informovat. Informace budou k získání na blížícím se veletrhu FOR ARCH, kde bude mít naše společnost svůj stánek. Na konec měsíce září je naplánován další den otevřených dveří, kdy by měl mít dům již kompletně dokončenou fasádu a vnitřní omítky.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.