Keramické obklady a dlažby – jak na to

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Keramické obklady a dlažby – jak na to

Základním kritériem, které byste měli zohlednit je nadčasovost. Nábytek či sanitu můžete po čase snadno vyměnit, avšak vybourat dlažbu či obklady je velmi zatěžující.

Před vlastním výběrem si především uvědomte, že se na vámi vybrané materiály budete dívat velmi dlouho. Proto raději upřednostněte nadčasovost před šetrností.

Dlouhověkost dlažby Vám zajistí kvalitní dlažba gresová, neboli slinutá. Na špičce designu se v této oblasti pohybují zejména výrobci z Itálie a Španělska a to již po mnoho let.

Současnými trendy jsou dlouhodobě dlažby s designem cementové stěrky, napodobeniny kamene a mramoru a v poslední době jsou módní také věrné napodobeniny dřeva, které jsou na pohled k nerozeznání od dřevěné podlahy a disponují navíc lepšími technickým vlastnostmi než dřevo (např. možnost instalace podlahového topení).

Prim hrají v oblasti keramiky v poslední době zejména velké formáty od rozměru 60×60 cm až např. do rozměru 1x3m. V případě, že se jedná o rektifikované materiály, dokáží vytvořit dojem celistvé plochy, což je zejména u větších ploch velmi efektní a elegantní.

Mezi obklady mají v poslední době široké uplatnění tenké formáty o tloušťce 3,5 mm, které na českém trhu nabízí například keramičky Panaria či Cotto d’Este – Kerlite, Edilgres a Laminam. V případě Panarie jsou bonusem navíc série, které ve stejném designu kombinují tenké profily a obvyklou sílu dlažeb.

V případě, že chcete sladit interiér vašeho domu do jednoho stylu, vyhledejte série se širokým spektrem formátů a dekorů jako je například série Mark od italského výrobce Atlas Concorde, avšak zárukou úspěchu je především odborné poradenství vašeho prodejce, které vyloučí nesrovnalosti v kalibru či tonalitě Vámi vybraných obkladů a dlažeb (jde o velmi složitou problematiku, jejíž vysvětlení by zabralo mnoho prostoru).

Pro zákazníky s ambicí vytvořit skutečně originální interiér bychom rádi doporučili z těch nejpovedenějších „designovek“ vybrali sérii Artwork od výrobce Refin, která je originální tím, že jde o napodobeninu benátského štuku a vypadá velmi moderně a ze sortimentu výrobce Ariostea sérii Ultra Onici. Jde o jedinečné napodobení mramoru, zpracované ve vysokém lesku, v tenkém profilu a velkých formátech (až 120×240). Tato série navíc vytváří při správném nasvícení dojem průsvitnosti, což je velmi ojedinělé a lze konstatovat, že nic více luxusnějšího výrobci v této oblasti nenabízí.

Toto jsou však pouze střípky z neobyčejně široké nabídky keramiky pro váš interiér. Bohatou inspirativní galerii, včetně zmíněných sérií si můžete prohlédnout také na stránkách předního dovozce italských obkladů a dlažeb do ČR, společnosti MAAG CZ.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.