Novinka Wienerberger: Porotherm 44 TS Profi, soklová cihla plněná minerální vatou

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Novinka Wienerberger: Porotherm 44 TS Profi, soklová cihla plněná minerální vatou
Novinka Wienerberger: Porotherm 44 TS Profi, soklová cihla plněná minerální vatou

Soklové cihly jsou určené pro první řadu zdiva. Jejich unikátností je ošetření spodní části cihly zdravotně nezávadným hydrofobizačním přípravkem, který zabraňuje vsakování vlhkosti do zdiva. Pro celou cihelnou řadu Porotherm T Profi, do které tato novinka zapadá, je pak charakteristická tepelná izolace minerální vlnou, která je nedílnou součástí cihly. Soklová cihla Porotherm 44 TS Profi je tedy elegantním a efektivním řešením pro založení jednovrstvého zdiva bez potřeby dodatečných vrstev zateplení.

„Hlavní funkcí soklových cihel je zajistit přechod mezi zdivem a základovou nebo stropní deskou. Minimalizují vzlínání vody v patě zdiva v případě nepříznivého počasí v průběhu stavby. Umožnují provádět ustupující sokly, které je pak možné dále izolovat, například s ohledem na případné pronikání radonu a vlivu vlhkosti z vnějšího prostředí. Charakteristická hydrofobizovaná vrstva do výšky cca 4 cm zamezuje nasáknutí vody do cihelného střepu, ale přitom nesnižuje přídržnost malty ani omítky,“ shrnuje výhody cihly Ing. arch. Martin Tichý, Product manager odpovědný za její vývoj.

Největší předností nové soklové cihly Porotherm 44 TS Profi jsou vedle hydrofobizační vrstvy její tepelněizolační vlastnosti, které splňují normové požadavky i pro pasivní domy. Tato cihla je určena pro první vrstvu obvodového nosného i nenosného zdiva s vysokými nároky na tepelný odpor a tepelnou akumulaci stěny. Pro správné zazdění je hydrofobizovaná část cihel barevně označena. K usazení cihel do ideálně vodorovné polohy pro bezproblémové zdění dalších vrstev broušených cihel se používá speciální malta Porotherm Profi AM pro založení broušených cihel. Založení druhé řady zdiva je s novou cihlou výrazně jednodušší. Samozřejmostí je dobrá pevnost v tlaku a výborné akustické parametry. Použití soklových cihel plněných minerální vatou je navíc ideální i z hlediska tepelných vlastností ve svislém směru, netvoří totiž tepelný most mezi základem a interiérem.

Cihla Porotherm 44 TS Profi je určena pro zdivo tloušťky 440 mm a více a vhodně tak doplňuje zejména konstrukce obvodového zdiva v oblíbené tloušťce 500 mm, konkrétně jde o řady jednovrstvého zdiva Porotherm 50 T Profi a Porotherm 50 EKO+ Profi. Její použití je proto ideální zvláště u menších objektů.

Základní technické údaje:

rozměry d/š/v: 248x440x249 mm
rovinnost ložných ploch: 0,3 mm
rovnoběžnost rovin ložných ploch: 0,6 mm
objem. hmot. prvku: 670 kg/m3
hmotnost cca: 18,4 kg/ks

O společnosti Wienerberger

Společnost Wienerberger s.r.o. se sídlem v Českých Budějovicích je největším výrobcem pálených cihel v ČR. Po převzetí společnosti Tondach se stala také největším výrobcem keramických střešních krytin u nás. Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdicí systém Porotherm, obkladové a lícové cihly Terca, keramickou dlažbu Penter a pálenou střešní krytinu Tondach. Wienerberger s.r.o. je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně lídra v produkci pálených střešních krytin v Evropě. Více informací na www.wienerberger.cz

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.