Překvapivá fakta o dřevě na nové stránce společnosti Schiedel!

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Překvapivá fakta o dřevě na nové stránce společnosti Schiedel!
Překvapivá fakta o dřevě na nové stránce společnosti Schiedel!

Společnost Schiedel se od svého vzniku před více jak 70 lety zabývá výrobou bezpečných komínových systémů. V posledních letech je na vzestupu prodej komínových systémů Kingfire s integrovanou krbovou vložkou, případně další produkty spojující krb a komín.
„Naše společnost se zabývá vytápěním, které dodnes velkou měrou přispívá ke znečištění životního prostředí. Naší zodpovědností je proto pracovat na vývoji produktů, které budou čím dál méně zatěžovat ovzduší kolem nás. Pokud lidé budou využívat obnovitelné zdroje a dostupné moderní technologie, negativní působení člověka se může výrazně zmírnit. Nová webová stránka věnovaná dřevu je plná překvapivých faktů, které můžou přispět nejen k větší popularizaci dřeva jako takového, ale především k jeho účinnému využití. Nejde totiž jen o to vytápět dřevem, ale vytápět jím chytře a efektivně, tak aby tento drahocenný zdroj nepřicházel na zmar.“ říká technický ředitel společnost Ing. Jiří Elbl.

Jak si stojí dřevo ve srovnání s ostatními palivy

Nejproblematičtějším zdrojem vytápění je jednoznačně nekvalitní uhlí, které produkuje zdaleka nejvíce škodlivin z dostupných tuhých paliv. Překvapivě špatně z hlediska produkce CO2 však vychází i všeobecně pozitivně vnímaný a hojně využívaný zemní plyn. Na druhé straně správně vysušené dřevo a produkty z něj jsou na tom, co se týče emisí, nesrovnatelně lépe.

Moderní kotle sníží emise až 8x

Dalším rozhodujícím faktorem minimálních emisí při spalování dřeva, je ale kvalita otopné soustavy. Moderní krbová kamna produkují až 8x méně emisí, než staré typy. Mnozí spotřebitelé však z pohodlnosti nadále využívají nevhodné kotle. Přitom jejich modernizace rozhodně nemusí vysát rodinný rozpočet. Obyvatelé ČR mohou navíc zažádat o dotace a bezúročné půjčky na moderní kotle, které jednotlivé kraje nabízí.

Jak správně topit dřevem

„Kromě srovnání dřeva s ostatními tepelnými zdroji se na stránce dozvíte celou řadu užitečných triků, ohledně obsluhy topného tělesa. Zkrátka to, co do kamen přikládáme a jakým způsobem, ovlivňuje míru znečištění kouře, který následně z komína vychází. Tato rovnice sice vypadá jednoduše, nicméně její praktické využití se ve školách neučí. Ucelené osvětové informace o vytápění dřevem na našich stránkách zkrátka chyběly, “ uzavírá Ing. Elbl.

Více se dozvíte na: https://www.schiedel.com/cz/o-nas/prirodni-topeni-drevem/

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.