Příčky z vápenopískových tvárnic Silka – akustický útlum a akumulace tepla

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Příčky z vápenopískových tvárnic Silka – akustický útlum a akumulace tepla
Příčky z vápenopískových tvárnic Silka  – akustický útlum a akumulace tepla

Vápenopísková tvárnice Silka vyniká jedinečnými zvukově izolačními schopnostmi. Splňuje tak vysoké akustické požadavky na mezibytové stěny nebo na konstrukce oddělující provozy s nadměrným hlukem. Díky bezkonkurenční únosnosti přenesou štíhlé akustické stěny ze Silky i extrémní statická zatížení. Jednoduchá skladba stěn, vysoká přesnost, nízká cena materiálu a minimální staveništní pracnost vytvářejí z vápenopískových tvárnic nejdostupnější a mimořádně spolehlivé řešení. Díky prakticky identickému surovinovému složení jsou vápenopískové tvárnice Silka dokonale kompatibilní s uceleným stavebním systémem Ytong. Výroba těchto vápenopískových tvárnic vyžaduje ve srovnání s podobnými stavebními materiály pouze nízkou spotřebu energie, navíc je ekologická, nezatěžuje hlukem a nepředstavuje žádné zdravotní riziko.

Kde nachází vápenopískové tvárnice Silka své uplatnění

Každý zdicí materiál je vyvíjen a používán na stavbách pro jiné vlastnosti. Pórobeton Ytong je ideální pro stavbu budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB) bez zateplení, oproti tomu Silka je díky své pevnosti a mimořádné únosnosti vhodná pro vnitřní nosné stěny, na které je kladen veliký tlak. Tyto tvárnice se výborně uplatní u akustických stěn s vysokou vzduchovou neprůzvučnosti Rw, například mezi jednotlivými byty v bytových domech či stěnách, oddělujících chráněné místnosti v rámci jednoho bytu a rodinného domu. V neposlední řade je Silka ideální pro stavbu pasivních rodinných a bytových domů, protože zde vynikne její další výborná vlastnost, a to akumulace. Akumulace znamená schopnost tvárnice pojmout teplo a udržet ho v sobě až do doby, kdy se vnitřní klima ochladí. Díky vysoké objemové hmotnosti, která pomáhá stále udržovat vnitřní ideální teplotu, je možné použít na obvodové stěny menší tloušťky. Silka vyniká také protipožární odolností. Pro laika je důležité vědět, že zdicí prvky Silka, jakožto materiál složený ze směsi křemičitého písku, vápna a vody a vytvrzený v autoklávu, neobsahují organické látky a jsou zařazeny mezi materiály, pro které je bez potřeby zkoušení stanovena reakce na oheň nejvyšší třída A1 – nehořlavé.

Kotvení břemen do vápenopískového zdiva je snadné, a navíc na jeden kotevní bod můžete pověsit mnohdy stejně těžká břemena, jako např. v betonu. Při vrtání použijte vrtáky a hmoždinky, které jsou vhodné do betonu.

www.ytong.cz

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.