Refinancování hypotéky se vám vyplatí. Jak na lepší podmínky?

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Refinancování hypotéky se vám vyplatí. Jak na lepší podmínky?

Letos budou banky lákat klienty, kterých bude kolem sta tisíc, hlavně na refinancování hypoték. Ať už vám nevyhovuje datum splatnosti, ke kterému se peníze strhávají z vašeho účtu, nebo výše měsíční splátky, v rámci refinancování si toto vše a ještě mnohem více můžete upravit.

Úrokové sazby nyní padají k novému historickému minimu. Na dosavadní úrokové dno – průměr 2,95 procenta – hypotéky spadly loni v červnu. V březnu se očekává pokoření této hranice. A zajistit si nízký úrok lze až 12 měsíců před koncem fixace úrokové sazby.

Kdy se refinancování hypotéky vyplatí?

Hypotéku lze obvykle refinancovat ve chvíli, kdy končí tzv. fixace, tedy období, po které máte sazbu pevně stanovenou. Pokud se klient rozhodne refinancovat hypotéku před koncem fixace, musí počítat se sankcemi. Uvažujete-li o refinancování hypotéky, není dobré čekat až na chvíli, kdy vás vaše stávající banka vyrozumí o nové výši úrokové sazby. Klient by se měl začít zajímat o aktuální situaci na trhu alespoň tři měsíce před koncem fixace.

Zkuste s vlastní i konkurenční bankou usmlouvat výhodnější úrokovou sazbu. Noví klienti jsou pro banky přitažlivější, a tak konkurence nebude líná použít i nějakou tu „páku“ na to, jak vás přitáhnout. Úroková sazba není jediným důležitým kritériem. Kromě ní totiž mohou hrát významnou roli další podmínky a poplatky. Zaměřte se například na poplatek za zpracování a poskytnutí úvěru. Některé banky tyto poplatky neúčtují vůbec.

Dalším častým důvodem pro migraci k jiné bance je přání prodloužit si dobu splatnosti. Pro klienta může být prodloužení splatnosti i východiskem s dočasné nepříznivé finanční situace – rozloží si úvěr na delší období a tím si sníží měsíční splátku.

Porovnejte si nabídky konkurence

Kdo není v dění na hypotečním trhu příliš zběhlý, tomu se vyplatí služby nezávislého finančního srovnávače chytryhonza.cz. Je to první a nejsnadnější krok k získání lepší úrokové sazby.

www.chytryhonza.cz

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.