Soutěž TONDACH PÁLENÁ STŘECHA 2019 zná své vítěze

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Soutěž TONDACH PÁLENÁ STŘECHA 2019 zná své vítěze
Soutěž TONDACH PÁLENÁ STŘECHA 2019 zná své vítěze

Soutěž byla určena pro střechy pokryté keramickým střešním systémem Tondach, které byly realizovány v období od 1. 12. 2018 do 31. 12. 2019 na území České republiky. Vysoký počet a rozmanitost prací, které se v soutěži sešly, jsou dokladem šikovnosti českých pokrývačů i schopnosti značky Tondach nabídnout pro každou realizaci odpovídající materiál. Značka pálené střešní krytiny Tondach zahrnuje širokou škálu modelů střešních tašek a barevných provedení od moderních pro tradiční včetně doplňků a příslušenství. „Letošní klání o tu nejlepší realizaci šikmé střechy Tondach bylo charakteristické nejen velkým zájmem ze strany pokrývačských firem, ale také vysokou kvalitou přihlášených projektů. Oceněné střechy byly technicky složité a zároveň perfektně řemeslně provedené. Je skvělé sledovat, jak se úroveň a kvalita projektů v soutěži každý rok zvyšuje,“ uvádí Ing. Vít Jirkovský, ředitel rozvoje služeb Wienerberger s.r.o. a člen poroty soutěže Pálená střecha Tondach. „Máme velkou radost z toho, že pokrývačské řemeslo rozhodně není zapomenuto a věřím, že řemeslný um současné generace bude úspěšně předán i té následující,“ dodává Vít Jirkovský.

Ocenění v soutěži je spojeno s odměnou ve formě 7 palet základní tašky Tondach pro vítěze v jednotlivých kategoriích, 5 palet základní tašky Tondach pro každé druhé místo a 3 palety základní tašky Tondach pro třetí místa

Výsledky Tondach Pálená střecha 2019

Kategorie „Rodinné domy a obytné stavby“

1. místo: střecha na rodinném domě v Hlincové Hoře realizovaná firmou Střechy M&D z Kamenice nad Lipou. Jednalo se o celkovou sanaci střešního pláště na rodinném domě, pro kterou byla použita Falcovka 11 s břidlicově černou glazurou. Porota ocenila pečlivé provedení všech prací a také náročných detailů u velmi členité střechy.

2. místo: střecha bytového domu Palác Dlouhá v Praze 1 realizovaná firmou Střechy Novák s.r.o. z Kolína s prejzovou krytinou.

3. místo: bylo uděleno dvěma realizacím. První je střecha na rodinném domě ve Varnsdorfu s krytinou Stodo 12, glazura kaštanově hnědá. Realizace firmy David Blažej z Dolního Podluží byla vybrána jako ukázkové provedení střechy, reprezentující módní trend střech s nízkým sklonem. Druhou je střecha na rodinném domě v Horním Třešňovci od firmy Mojmír Bureš ze Starého Města u Moravské Třebové. Taška Figaro 11 s černou glazurou Amadeus vhodně doplňuje stavbu s charakterem klasické horské roubenky

Kategorie „Veřejně prospěšné stavby“

1. místo: na nejvyšší příčce se umístila střecha radnice v Šumperku realizovaná firmou H & B delta,s.r.o., Vsetín. Bobrovka režná v šupinovém krytí si zde musela poradit s přechody sklonů, různými úhly i množstvím vikýřů.

2. místo: střecha bytového domu s komerčními prostory v Hrotovicích. Cenu si za ni převzal pan Josef Vostal z Kramolína, když porota ocenila propojení moderní architektury s moderní pálenou střešní taškou Figaro 11 v černé engobě.

3. místo: firma H & B delta, s.r.o., ze Vsetína za střechu radnice a spořitelny v Krnově. Pro tuto výjimečnou zakázku na secesním objektu byla z Rakouska dovezena glazovaná zelená taška Landdach z portfolia Wienerberger.

Kategorie „Historické stavby“

1. místo: cenu nejvyšší získala střecha Prašné věže Mihulka na Pražském hradě realizovaná firmou Krolan s.r.o. ze Šestajovic. Malý prejz, který kryje kuželovou střechu, je použit v provedení antik, aby u historického objektu navozoval dojem zestárlé krytiny. Porota zde ocenila náročnou řemeslnou práci s prejzem stejně jako precizní provedení všech detailů a sbíhání ve vrcholu.

2. místo: patří firmě Tesmo, s.r.o. z Plzně a Vertigo Písek s.r.o. za střechu na kostele svatého Jana Křtitele v Paštikách. Velký prejz na barokním krovu ukládaný do malty realizovaly firmy společně jako sdružení.

3. místo: střecha renesančního zámku v Dolních Břežanech u Prahy, kterou realizovala firma Střechy Svoboda a syn s.r.o. z Nové Říše. Také zde je použit velký prejz režný a porota ocenila zejména položení prejzu na apsidě novorománské kaple sv. Máří Magdaleny, která je součástí komplexu.
Posouzení přihlášených realizací z hlediska kvality provedení a propracování detailů provedla odborná porota v čele s profesorem Ing. Miloslavem Novotným, CSc. (VUT Brno, FAST). Dalšími členy byli Ing. Alena Georgiadisová, odborná redaktorka, Ing. Lenka Hanzalová, Ph.D., ČVUT Praha, Ing. Eva Hellerová, autorizovaný inženýr a soudní znalec, specialista na střechy a střešní pláště, Ing. Miroslav Kaliba, projektová kancelář DESIGN SERVIS, Jaroslav Kousal, Cech KPT ČR, PhDr. Jiří Kučera, časopis Stavitel a zástupci společnosti Wienerberger.

Fotografie vítězných staveb si stáhněte na našem webu:

https://www.wienerberger.cz/content/dam/wienerberger/czech-republic/marketing/events/CZ_PHO_Fotografie_vyhercu_Tondach_Palena_strecha_2019.zip

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.