Ta správná volba: a to originál. Technologie x2 od společnosti Kermi

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Ta správná volba: a to originál. Technologie x2 od společnosti Kermi
Ta správná volba: a to originál. Technologie x2 od společnosti Kermi

www.x2inside.cz

Sériově namísto paralelně. Chytrá tepelná řešení pouze s originálem.

U běžných deskových otopných těles se všechny desky zahřívají paralelně, tzn., že přiváděná teplonosná látka protéká všemi deskami současně. To s sebou přináší nejen neuspokojivou energetickou účinnost, ale v místnosti se ani nevytváří dostatečný tepelný komfort. Společnost Kermi nebyla s tímto řešením spokojena a v roce 2005 vytvořila zcela nový a jedinečný typ deskového otopného tělesa fungující na principu sériového průtoku: x2. Přední deska je se zadními deskami zapojena do série. Přiváděná otopná voda proto protéká nejprve přední deskou, neboť její výkon za běžného provozu zcela postačuje. Zadní deska tak přebírá funkci izolační desky, která minimalizuje tepelné ztráty u vnější stěny, na které je deskový radiátor nainstalován. Teprve se stoupající potřebou na tepelný výkon přispívá i zadní deska svým vysokým konvekčním výkonem k rychlému vyhřívání místnosti.

Thermografie Aufnahme

Tepelná pohoda i v režimu částečného provozního zatížení.

Většinu topné sezóny pracují otopná tělesa v režimu částečného provozního zatížení s malým hmotnostním průtokem. Průměrná povrchová teplota otopného tělesa se při tom pohybuje výrazně pod 40 °C. To sice postačuje k dosažení požadované teploty v místnosti, ne však k dosažení příjemné tepelné pohody. Důsledkem je pocit, že radiátory nepracují správně, a následné reklamace.

To neplatí při použití originálního řešení Kermi s technologií x2, neboť sériový průtok nuceně přivodí výrazně vyšší povrchovou teplotu přední desky, což má za následek až o 100 % vyšší podíl sálavého tepla. To zaručuje maximální tepelnou pohodu i v režimu částečného provozního zatížení a ušetří mnoho nepříjemných reklamací.

Chcete ušetřit čas, energie a náklady? Možné to je, a to s Kermi therm-x2.

Jedno v jakém provedení, otopná tělesa therm-x2 přesvědčí dynamickou schopností reakce, tzn., že otopné těleso je schopné vytvořit během velmi krátké doby, až o 25 % kratší dobu ohřevu, příjemnou tepelnou pohodu. Nucený průtok zajišťuje kratší topný cyklus, kratší provozní dobu a rychlejší uzavírání ventilu.

Značných časových úspor se vám také dostane s ventilovými deskovými radiátory Kermi (s označením „-V“), jež jsou již z výroby nastaveny na příslušný výkon, tudíž se do radiátoru přivádí pouze takový hmotnostní průtok, který je nutný pro pokrytí potřeby tepla. Na místě instalace tak není zapotřebí hydraulického vyvážení.

Kompaktní verze deskového radiátoru pro rekonstrukce představují úsporné řešení, neboť rozměr roztečí je shodný s roztečí starých DIN připojení. Nabízejí tak rychlé, bezproblematické výměnné řešení starých radiátorů bez jakýchkoli náročných zednických a malířských prací, speciálně pro novostavby a rekonstrukce.

Díky patentovanému principu sériového průtoku x2 nabízí desková otopná tělesa Kermi therm-x2 jedinečné řešení pro moderní a účinný přenos energie. Systém therm-x2 umožňuje zkrácení doby ohřevu až o 25 %, zvýšení podílu příjemného sálavého tepla až o 100 % a úsporu energie až o 11 %. Desková otopná tělesa Kermi snoubí moderní tepelný design s praktickou účinností.

Více informací naleznete na www.x2inside.cz.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.