Ovládání domácnosti ze SMARTPHONU nebo TABLETU

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Ovládání domácnosti ze SMARTPHONU nebo TABLETU

V domě, anebo také vzdáleně mimo dům, lze ovládat nejen osvětlení, žaluzie a vybrané spotřebiče, ale hlavně nastavovat individuálně pro jednotlivé místnosti požadované teploty
a časy vytápění nebo chlazení, IP kamerou sledovat dění okolo domu, monitorovat spotřebu energií a využít řadu dalších bezpečnostních a komfortních funkcí.

Tohoto komfortu lze dosáhnout výhradně s bezdrátovou elektroinstalací EATON xComfort. K ovládaným prvkům se nainstalují RF aktory, které s RF tlačítky nebo RF termostaty komunikují bezdrátově – nejsou tedy nutná žádná kabelová propojení!
Pokud je třeba, aktory na základě zjištěných kvalit signálu, informaci předávají dál na větší vzdálenosti a překážku, jako je např. nerezová lednice či železobeton, snadno obejdou (tzv. routing RF signálu „vzduchem“). Proto bezdrátovou elektroinstalaci využijete nejen v novostavbách, ale hlavně ve stávajících domech a bytech pro zvýšení komfortu bydlení. Montáž RF prvků do elektroinstalace je velmi rychlá a obejde se bez sekání, prachu a špíny bez nutnosti ukládání nových kabelů.

RF xComfort mimo jiné ovládá osvětlení lokálně i centrálně, řídí zastínění budovy pomocí časových plánů nebo astro funkcí příp. i venkovní teploty, intenzity, deště nebo větru. Zónově reguluje vytápění a chlazení, poskytuje energy management s vyhodnocením trendu spotřeby energií – elektro, plyn, voda. V rozsáhlých objektech, jako jsou bungalovy, malé penziony či hotely, komunikuje mezi patry pomocí RF ECI-LAN jednotek s ethernetovou komunikací po datovém kabelu LAN.

RF Smart Manager xComfort „Chytrá jednotka“ pro smartphony a tablety

Smart Manager (typ. ozn. CHCA-00/01) je srdcem každé inteligentní elektroinstalace EATON xComfort.
V jednotce běží aplikace pro logické řízení domu s komfortními a bezpečnostními funkcemi. Do internetu se snadno připojí prostřednictvím WiFi routeru. Jelikož jednotka využívá DHCP IP adresu, připojení do LAN sítě je velmi snadné a zvládne jej každý elektrikář. Provoz Smart Manageru na Eaton serveru je ZDARMA a uživatel nemusí zřizovat placenou veřejnou IP adresu. Server ověřuje přístupy jednotlivých uživatelů a nabídne případnou aktualizaci software jednotky.

Smart Manager zprostředkovává propojení domácnosti s chytrým telefonem, přičemž každý uživatel podle svého přihlášení může mít různé možnosti ovládání. Kromě ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů zajišťuje zónovou regulaci vytápění / chlazení, přičemž počet topných zón a místností není omezen. Až 12 okruhů podlahového vytápění reguluje pomocí jednoho
RF multiaktoru, radiátory plynule řídí RF bezdrátovými hlavicemi. Zajistí úsporný provoz domu s vyhodnocením spotřeby energií – elektro, plyn, voda, logické řízení domácnosti s časovými a jinými komfortními funkcemi. Software umožňuje integraci IP kamer, uživatelskou parametrizaci scén, maker, časovačů, teplot a další funkce pro řízení chytrého domu. Komunikace s okolím je nejčastěji odesláním e-mailu nebo SMS zprávy.

V nové verzi 2.0 jsou integrovány nové funkce – alarm, simulace přítomnosti, tarifní binár, časové plány týdenní ale i s reálným kalendářem, virtuální markery binární a analogové, zobrazení spotřeb pro porovnání za aktuální a minulé období ve společném grafu s exportem dat do csv souboru. Nové jsou dvě přehledové obrazovky Dashboard s ikonami pro snadné ovládání a Zóny s aktuálními informacemi o teplotách a spotřebách v jednotlivých zónách, pokud jsou zde instalovány rovněž měřící senzory. Pomocí ikon na dashboardu lze snadno aktivovat scény, funkce alarmu nebo vytápění, případně zjistit počet vytažených rolet, otevřených oken nebo zapnutých světel.

Ovládání si dopřejete v domě i mimo dům!

Pokud jste v dosahu domácího WiFi routeru a jste k němu připojeni ze smartphonu nebo tabletu, Smart Manager vás lokalizuje a umožní přímé připojení. V tomto případě nepotřebujete vůbec připojení do internetu. Pro vzdálené ovládání je připojení k internetu již nezbytné. Takto budete mít vždy svůj dům pod palcem!

Smart Manager komunikuje bezdrátově až s 99 RF prvky v přímém dosahu nebo i přes routing. Pokud je třeba řešit rozsáhlejší instalace s více bezdrátovými prvky, s ethernetovou komunikací to není žádný problém. Do LAN routeru se připojí RF ECI-LAN komunikační modul, který rozšíří komunikaci každý o 99 RF zařízení.

Zákaznická aplikace pro řízení domu běží na velmi kvalitním hardwaru s OS Linux a velmi nízkou spotřebou do 2 W. Uživatelé ocení možnost vzdálené konfigurace aplikace přes webový prohlížeč, stejně jako upgrade firmware zařízení. Pokud dojde k výpadku internetového připojení, řízení domu není nijak zvlášť ohroženo. Jediné co nefunguje, je vzdálené ovládání – regulace vytápění a ostatní řízení je však plně funkční.

Stáhněte si aplikaci Android nebo iOS pro váš telefon či tablet

Aplikace pro ovládání chytrého domu Smart Home xComfort je ke stažení zdarma z APP pro iOS Apple a OS Android.
Poskytuje všechny potřebné funkce pro ovládání osvětlení, rolet a spotřebičů, nastavení teplot a časů pro vytápění včetně vzdáleného dohledu nad domem. Ještě než si pořídíte RF instalaci, aplikaci si můžete snadno vyzkoušet v demoverzi v tzv. „DOMĚ NA ZKOUŠKU“ a seznámit se s jejími možnostmi. Aplikace verze 2.0 má nové funkce a vylepšenou grafiku.

Pro zařízení, jako je Smart-TV nebo PC, nebo smartphony s jiným OS, se ke Smart Manageru připojíte přes webový prohlížeč.

Více informací o chytré elektroinstalaci na: www.xcomfort.cz. EATON Elektrotechnika s.r.o., Komárovská 2406, 193 00 Praha 9.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.