Plastová okna jsou oblíbenější než dřevěná

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Plastová okna jsou oblíbenější než dřevěná

Dřevěná okna, která jsou díky použitému materiálu ekologičtější, svůj boj prohrávají především kvůli vyšší ceně a mylné představě zákazníků o náročné pravidelné údržbě. Ta ovšem při použití kvalitního dřeva a pečlivého zpracování nemusí být tak častá. Plastová okna jsou levnější a na údržbu náročná minimálně. Vlastníci nemovitostí by ale po jejich instalaci neměli zapomínat na pravidelné větrání. Plastové okenní výplně totiž často neumožňují přirozenou cirkulaci vzduchu, a tím odvod nahromaděné vlhkosti z místnosti. Obyvatelé bytů a domů jsou při nedostatečném větrání ohroženi plísněmi. Devět procent zákazníků zvolí při výstavbě či rekonstrukci okna hliníková. Pokud se majitelé domů či bytů rozhodují o nové venkovní dveřní výplni, hraje prim stále dřevo. Zatímco po plastovém výrobku sáhne každý třetí zákazník (36 procent), téměř polovina (45 procent) lidí vybere do svého domu či bytu dveře dřevěné. Tento trend potvrdili ředitelé více než stovky stavebních společností, kteří odpovídali na otázky speciálního výzkumu připraveného pro organizátory stavebního veletrhu FOR ARCH analytickou společností CEEC Research. Na výměnu oken i dveří mohou nyní obyvatelé Česka získat až padesátiprocentní příspěvek z nově spuštěného dotačního programu Nová zelená úsporám. Ten díky mírnějším nárokům umožní letos lidem i částečné rekonstrukce. Na připravovaném veletrhu FOR ARCH se z dodavatelů otvorových výplní představí například společnosti: adbp s.r.o., CAG s.r.o., ECLISSE ČR, s.r.o., FENESTRA střešní okna, s.r.o., FenStar s.r.o., HANÁK NÁBYTEK, a. s., INNOPERFORM GmbH, Josef Čurda, KORAL PRODEJ – MONTÁŽ, s.r.o., Martin Čuda, Next, spol. s r.o., PRAŽÁK s.r.o., SLOVAKTUAL s.r.o., STAR okna, s.r.o., SULKO s. r. o., TRIDO, s.r.o., TTK CZ s.r.o., VETOS dveře a zárubně s.r.o., VORLÍČEK-PLAST s.r.o., WindowStar s.r.o., WIPPRO – Türen- und Treppenwerk Ges. m.b.H. & Co. Kg.

Šestadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, včetně současně probíhajících veletrhů FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER, se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech od 15. do 19. září 2015.

Organizátoři si letos pro návštěvníky nachystali kromě více než osmi set expozic bohatý doprovodný program. Lidé tak mohou navštívit několik odborných konferencí, přednášek a diskusí, ale i soutěž mladých kamnářů, live show architektů, anebo saunové ceremoniály.

Více informací najdete na

www.forarch.cz

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.