Pohled do světa dřevostaveb

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Pohled do světa dřevostaveb

To jsou technologie stavebně konstrukčních systémů na bázi dřeva. Systémů, které jsou rozšířeny po celém světě z důvodu maximálního a efektivního využití dřeva – suroviny, která je všude dostatečně zastoupena, a která je v přírodě obnovována. Fascinující možnosti dřeva jako stavebního a konstrukčního materiálu zejména v posledních 10 letech objevují stále více i obyvatelé České republiky. Státu, kde byly stavby ze dřeva za dob Marie Terezie zakázány stavět a kde po dlouhá staletí vládl, jako stavební materiál, kámen, cihly a beton.

Dřevostavby mohou být dnes po architektonické stránce velmi působivé. Dřevěné konstrukce nepotřebují ničím zakrývat, a tak jsou výrazným estetickým prvkem. Další nespornou výhodou dřevostaveb je kvalitnější dispoziční uspořádání místností a jejich vzájemné návaznosti obzvláště u menších domů. I odpůrci typových projektů musí uznat, že jejich architektonická kvalita se za poslední roky výrazně posunula k lepšímu. Katalogy stavebních společností plní nadčasové domy jednodušších tvarů, které navíc lépe „hospodaří“ s energiemi. Kdo se nechce přizpůsobovat typovým projektům připraveným pro univerzálního klienta, může projevit svou individualitu prostřednictvím návrhu domu dle vlastních představ.

Nejnovějším trendem v oboru dřevostaveb je vysoce perspektivní a velmi estetický systém tvořený z panelů vyrobených z křížem vrstveného dřeva. Tato technologie se hodí především pro ty, kteří mají rádi dřevo ve své přírodní podobě. Na veletrhu DŘEVOSTAVBY, který se bude konat ve dnech 6. – 9. února 2014, budou z tohoto systému k vidění dva domy v životní velikosti.

Kvalitní architektura, dřevěné stavby, konstrukce, materiály, bohatý doprovodný program a velké množství vystavovatelů z oboru, to vše bude k vidění na Pražském Holešovickém výstavišti v rámci 9. Ročníku mezinárodního veletrhu DŘEVOSTAVBY. Souběžně konanými akcemi bude veletrh WINDOOR EXPO zaměřený na okna, dveře a stínící techniku a veletrhy MODERNÍ VYTÁPĚNÍ a KRBY A KAMNA dotýkající se témat vytápění, klimatizace a úspory energií.

Věřím, že se nám podaří připravit ještě zajímavější a pestřejší veletrh, než v předchozích letech, a tím zvýšit prestiž této odborné akce a dřevostaveb vůbec. Veletrh je příležitostí k setkání odborníků a odborných společností podnikajících v oboru využití dřeva ve stavebnictví nejen v ČR. Pro návštěvníky je studnicí informací o dřevostavbách jako technologii budoucnosti.

Ing. Blanka Stávková
hlavní manažerka veletrhu DŘEVOSTAVBY

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.