Povodně i dotace stimulují stavebnictví, daří se i stavebnímu veletrhu FOR ARCH

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Povodně i dotace stimulují stavebnictví, daří se i stavebnímu veletrhu FOR ARCH

Větší zájem stavebních firem

Vyšší poptávka po stavebních pracích, materiálech a technologiích určených k rekonstrukcím budov poškozených povodněmi, ale i státní dotace podporující nízkoenergetické bydlení, to jsou dva hlavní impulsy, které mohou pomoci k oživení stavebního průmyslu. Zvýšenou poptávku zaznamenává i veletrh FOR ARCH, kde opět roste zájem firem o prezentaci na této nejnavštěvovanější události ve stavebnictví. „V porovnání s loňskem evidujeme až o 5 % více zájemců o výstavní plochu. Přední české i zahraniční firmy vidí současnou situaci, kdy výrazně vzrostla poptávka po povodních a zároveň dochází ke stimulaci trhu dotačními programy, jako ideální pro získání nových zákazníků a obchodních kontaktů,“ vysvětluje Martin František Přívětivý, ředitel obchodního týmu veletrhu.

Sanace dřevostaveb i budovy do záplavových oblastí

Aktuální situaci přizpůsobili organizátoři FOR ARCHU také doprovodný program. V úterý 17. září proběhne konference „Zásady a opatření na stavbách v povodňových územích“, která má za cíl informovat o možnostech prevence před dalšími povodněmi a následném minimalizování škod. Odborníci představí protipovodňové a vsakovací systémy, ale prostor dostanou i užitečná témata pro majitele domů v záplavových oblastech. Zájemci se zde dozví, jak po povodních rychle sanovat dřevostavby a montované domy. K vidění budou také ukázky realizací budov vhodných do záplavových oblastí.

Doprovodný program o dotacích i energetických úsporách

Velkou návštěvnost očekávají pořadatelé u poradenského centra Nové zelené úsporám 2013. Za podpory Ministerstva životního prostředí a Státního fondu životního prostředí ČR zde budou návštěvníkům k dispozici specialisté na problematiku čerpání dotací. „Na jednom místě získají zájemci veškeré informace i odpovědi na dotazy týkající se snižování energetické náročnosti rodinného domu, efektivního využívání zdrojů energií nebo stavby nového domu s nízkou energetickou náročností,“ doplňuje Přívětivý. Dotační program Nová zelená úsporám 2013 je generálním partnerem veletrhu.

Tématu „Úspory energií v rodinných domech“ se bude 17. 9. věnovat samostatná konference, na které zazní kromě možností čerpání státních dotací také výhody vyžívání obnovitelných zdrojů tepla a bližší informace o pasivních domech určených pro rodinné bydlení.

Problematiku bytových domů pokryje 18. 9. konference s názvem „Rekonstrukce a revitalizace bytových domů – hrozby a příležitosti“. Majitelé těchto nemovitostí zde uslyší odpovědi odborníků na otázky typu, jaké jsou dopady nové energetické legislativy na správu bytových domů, jak tuto problematiku řeší program Nová zelená úsporám apod. Již poosmé se na FOR ARCHU představí konference Dřevěné stavění, jež letos zmapuje vývoj dřevostaveb za posledních 10 let, představí vícepodlažní bytové a občanské stavby coby dřevostavby a ukáže další zajímavé projekty.

FOR ARCH dává prostor mladým v soutěžích

Po celou dobu konání veletrhu se mohou návštěvníci seznámit se soutěžními projekty mladých nadějných architektů YOUNG ARCHITECT AWARD. Letos se mladí tvůrci zamýšleli nad řešením urbanisticky „Bolavých míst měst a obcí“. Vyhlášení výsledků proběhne 18. 9. 2013 v Galerii Jaroslava Fragnera v Praze za přítomnosti patronky soutěže Evy Jiřičné.

V rámci FOR ARCHU vyvrcholí také SUSO – soutěžní přehlídka stavebních řemesel, ve které budou prezentovat svou zručnost mladí zedníci a truhláři, vítězové regionálních kol soutěže.

Zájemci o návštěvu veletrh FOR ARCH, mohou využít ZLEVNĚNÉ elektronické vstupenky zde www.forarch.cz/2013/cz/vstupenka.asp.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.