Stínící technika

Domů arrow_forward Rádce stavebníka arrow_forward arrow_forward Stínící technika
Stínící technika

Základní rozdělení stínící techniky je podle způsobu instalace na okna a dveře – vnitřní a venkovní. Vnitřní stínící technika slouží zejména k ochraně interiéru před přímým intenzívním světlem a nežádoucím pohledům zvenčí. Venkovní stínící technika přináší k tomu ochranu před přehříváním interiéru v létě a zamezení úniku tepla v zimně a tím snižuje energetickou náročnost budovy. Na rozdíl např. od okenních fólií umožňuje díky regulaci průchodu slunečních paprsků v zimních měsících i nepřímé vyhřívání místností. Rolády – předokenní rolety s hliníkovými lamelami vypěněnými polyuretanem snižují navíc i hluk pronikající z vnějšku.

Vnitřní stínící technika

Hlavními představiteli vnitřní stínící techniky pro standardní okna jsou interiérové horizontální žaluzie, textilní rolety, plisé a vertikální žaluzie. Pro zimní zahrady a světlíky jsou používány baldachýny, plisé a rolovací textilní systémy s protitahem pro napínání látky. Speciálním typem jsou zatemňovací systémy, ať již na svislá okna, tak i na střešní okna a světlíky.

Příklady vnitřní stínící techniky:

 

Venkovní stínící technika

Venkovní stínící technika díky svým nepopiratelným přínosům je stále častěji používána i u rodinných domů. V případě plánování použití stínící techniky již ve stádiu projektu, je možno umístit schránky a vodící lišty pod omítku a tím může venkovní stínící technika dotvářet se svojí barevností i design fasády. V posledních letech jsou nejpopulárnějším výrobkem venkovní žaluzie následované roládami (venkovní rolety s hliníkovými nebo plastovými lamelami). Dalšími typy venkovní stínící techniky jsou látkové fasádní stínění a screenové rolety, markýzy, zastínění zimních zahrad a slunolamy. Specifickým výrobkem jsou sítě proti hmyzu, které je možno použít v kombinaci se stínící technikou i samostatně.

Příklady venkovní stínící techniky:

 

Řízení

K vlastní stínící technice patří i způsoby jejího ovládání. U každého zařízení si můžete vybrat způsob ovládání: Manuálně (podle typu řetízkem, popruhem, šňůrou či klikou) nebo elektromotorem. Motorické ovládání rozšiřuje možnosti i o použití automatiky jak pro samostatné řízení zastínění, tak i napojení na inteligentní řízení celého domu.

Bližší podrobnosti k jednotlivým typům stínící techniky i způsobům řízení naleznete např. na www.hella.info.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.