Vápenopískové tvárnice

Domů arrow_forward Rádce stavebníka arrow_forward arrow_forward Vápenopískové tvárnice
Vápenopískové tvárnice

Sendvičový systém je založen na rozdělení základních požadavků zdiva (únosnost, tepelná akumulace, hluková izolace a izolace tepelná) na dva prvky v konstrukci – vytvoření tzv. sendvičové konstrukce. Únosnost, tepelnou akumulaci hlukový útlum zajišťuje hmotná nosná stěna (zdivo z vápenopískových cihel), které jsou z venkovní strany izolovány zateplovacím systémem.

Vápenopískové tvárnice Silka jsou ideální pro štíhlé stěny s vysokou nosností a špičkovými akustickými parametry

Vápenopískové tvárnice Silka vynikají jedinečnými zvukově izolačními schopnostmi. Splňují tak vysoké akustické požadavky na mezibytové stěny nebo na konstrukce oddělující prostory s nadměrným hlukem. Díky bezkonkurenční únosnosti přenesou štíhlé akustické stěny ze Silky i extrémní statická zatížení.

Jednoduchá skladba stěn, vysoká přesnost, nízká cena materiálu a minimální staveništní pracnost vytvářejí z vápenopískových tvárnic nejdostupnější a mimořádně spolehlivé řešení. Díky prakticky identickému surovinovému složení jsou vápenopískové tvárnice Silka dokonale kompatibilní s uceleným stavebním systémem Ytong.

Každý zdicí materiál je vyvíjen a používán na stavbách pro jiné vlastnosti. Pórobeton Ytong je ideální pro stavbu budov s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB) bez zateplení, oproti tomu Silka je díky své pevnosti a mimořádné únosnosti vhodná pro vnitřní nosné stěny, na které je kladen veliký tlak.

Díky vysoké pevnosti v tlaku (> 10 N/mm2) lze tvárnice Silka použít téměř v jakékoli zděné konstrukci pozemní stavby, od extrémně staticky namáhaných nosných stěn, přes výplňové zdivo, až po nenosné příčky. Vysoká objemová hmotnost materiálu se příznivě projeví v možnosti použití zdiva Silka na akustické stěny a příčky.

Tyto tvárnice se proto výborně uplatní u akustických stěn s vysokou vzduchovou neprůzvučnosti Rw, například mezi jednotlivými byty v bytových domech či stěnách, oddělujících chráněné místnosti v rámci jednoho bytu a rodinného domu. V neposlední řade je Silka ideální pro stavbu pasivních rodinných a bytových domů, protože zde vynikne její další výborná vlastnost, a to akumulace.

 

Velkoformátová výstavba

Velkoformátové prvky Ytong Jumbo, Silka Tempo a Ytong příčkové panely vyrobené na míru přináší technologii rychlé výstavby a zaručují optimální řešení všude tam, kde na čase a hospodárnosti záleží. Proti klasickému zdění šetří čas a síly pracovníků a díky své přesnosti zvyšují kvalitu provedení stavby.

Vápenopískové tvárnice Silka Tempo zkrátí čas zdění o šedesát procent

Tyto tvárnice se používají pro nosné i nenosné obvodové vnitřní stěny a akustické dělicí stěny. Kromě zkrácení času zdění snižují i fyzickou náročnost pro pracovníky. Zdění probíhá pomocí minijeřábu, takže se dají snadno kombinovat s tvárnicemi Ytong Jumbo.

 

Projekty rodinných domů z pórobetonu

Všechny typové projekty v nabídce katalogu NÁŠ DŮM lze zakoupit zpracované pro realizaci z vápenopískových tvárnic.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.