Designové proměny moderních zárubní

Domů arrow_forward Rádce stavebníka arrow_forward arrow_forward Designové proměny moderních zárubní
Designové proměny moderních zárubní

Klasické obložkové zárubně jsou pro interiérové dveře tradičním parťákem, nicméně soudobé trendy volají po minimalističtějším řešení. Moderní dveřní zárubně tak dočista mizí před očima a dveřím dávají netušené designové i technické možnosti.

Trendy jednička? Dveře bez viditelné zárubně!

Nechte jedinečný vzhled dveří vyniknout opravdu naplno a dovolte jim splynout se stěnou v jednu harmonickou rovinu, kterou nebude nic narušovat. Tento efekt vyvolává dveřní křídlo usazené ve skryté zárubni AKTIVE, která se obejde zcela bez viditelných obložek. „Skrytá zárubeň AKTIVE vytváří hranu průchozího otvoru a lze ji překrýt povrchovou úpravou příčky, například malbou nebo tapetou. Při pohledu na zavřené dveře tak bude výsledkem absolutně čistý průchod s elegantními liniemi, kdy uvidíte pouze dveřní křídlo. Výhodou navíc je, že skrytou zárubeň můžete použít jak do zděné, tak i do sádrokartonové příčky,“ popisuje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, českého výrobce designových dveřních systémů. Skrytou zárubeň AKTIVE oceníte i tehdy, pokud chcete mít v jedné místnosti vedle sebe dvoje dveře, které se otevírají každé na jinou stranu. Díky skryté zárubni AKTIVE budou z pohledové strany stále elegantně tvořit jednu rovinu.

Schovejte zárubně i u celoskleněných dveří

Zatímco dosud byly nedílnou součástí celoskleněných dveří klasické obložkové zárubně nebo masivní panty, nyní si jejich vzdušnou eleganci můžete užívat naplno bez jakýchkoliv rušivých elementů. Postará se o to skrytá zárubeň AKTIVE GLASS, speciálně konstruovaná právě pro celoskleněné dveře. „Skryté zárubně dosud neumožňovaly srovnat celoskleněné dveře se stěnou do jedné roviny. AKTIVE GLASS tak v tomto ohledu přináší malou revoluci. Je určená pro jednokřídlé celoskleněné dveře, které se otevírají z pohledové strany směrem k sobě a přesně lícují s povrchem zdi.,“ objasňuje Petr Paksi z JAP FUTURE. Zárubeň se vyrábí v základním stříbrném eloxovaném provedení, ale případně ji lze i nalakovat zvolenou barvou.

Otevírejte tam i sem

Váháte při výběru nových dveří, zda bude vhodnější otevírat je k sobě či od sebe? Se skrytou zárubní DUAL je můžete otevírat klidně na obě strany! „Skrytou zárubeň DUAL jsme vyvinuli s cílem překonat omezení otevírání dveří podle předem zvolené orientace. Díky speciálním skrytým pantům se může dveřní křídlo otevírat do obou směrů zároveň,“ popisuje Petr Paksi z JAP FUTURE. Zárubeň je navíc opatřená protiplechem, takže dveře lze nejen pevně uzavřít, ale i zamknout.

Viditelná a přesto jiná

Designový mezistupeň mezi zcela skrytými zárubněmi a klasickými viditelnými obložkami představuje zárubeň LATENTE. Ta má sice plně přiznanou dřevěnou obložku, ale od ostatních řešení se odlišuje jejím elegantním zapuštěním do stejné úrovně se zdí. „Zárubeň LATENTE přesně lícuje v jedné rovině s povrchem stěny, nic tak nevyčnívá do prostoru a neruší celistvost příčky,“ vysvětluje Petr Paksi z JAP FUTURE.

Srovnejte dveře s obkladem

Dveřní křídlo v dokonalé rovině s moderním obkladem stěny? Žádný problém! „Součástí sofistikovaného obkladového systému EFEKTA s nosným hliníkovým rastrem sloužícím pro uchycení obkladových desek je také skrytá zárubeň EFEKTA. Ta je konstrukčně připravena tak, aby se na ni mohl připojit obklad stěny, s nímž bude dveřní křídlo v jedné rovině,“ uvádí Petr Paksi z JAP FUTURE, a pokračuje: „V případě kombinace systému EFEKTA s dveřmi MASTER s moderní hliníkovou konstrukcí lze navíc povrch dveří a obkladu sladit, a to v nejrůznějších materiálech – od dřevěné dýhy, přes lakované sklo, až po zrcadlo i lamináty dokonale imitující dřevo, kov nebo kámen.“ Skrytá zárubeň EFEKTA navíc umožňuje i řešení bez nadpraží, kdy dveřní křídlo sahá od podlahy až ke stropu.

Moderní podoba dveřních zárubní tak nechává dveře vyniknout naplno a interiéru poskytuje netušené designové možnosti.

Více na www.japcz.cz.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.