Geometrické tvary, něžné luční květy, zvířecí motivy, abstraktní umělecká díla i orientální ornamenty… Rádi byste svůj oblíbený motiv vnesli do interiéru nejen coby dekoraci, ale přímo jako zařizovací prvek? Pak vsaďte na Grafosklo.
Sklo je designově čistý a nadčasový materiál, který si své místo najde v každém interiéru. Díky své variabilitě provedení se snadno kombinuje s jakýmkoliv stylem, materiály i barvami. Originální vzhled mu dodá využití libovolného grafického motivu. Vzniká tak osobité Grafosklo, které v interiéru najde široké využití. „Grafosklo vzniká laminací speciální folie s natištěným vzorem pod kalené sklo. Při výběru motivu se meze prakticky nekladou, kromě naší rozsáhlé databáze lze vybírat také z fotobanky nebo i z vlastního fotoarchivu. Případně si můžete svůj vlastní jedinečný motiv dokonce i sami navrhnout,“ vyjmenovává Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, která se zabývá výrobou celoskleněných interiérových prvků. Díky použitým UV filtrům je navíc grafika barevně stálá, takže se nemusíte obávat, že by barvy časem vybledly.
Pro výrobu Grafoskla se používá speciální kalené sklo, které je až pětkrát odolnější vůči nárazu do plochy, než to klasické. „Kalené, neboli tvrzené sklo nelze po zpracování již dále mechanicky upravovat. Z toho důvodu je nutné dbát na přesné zaměření prostoru. Kalené sklo navíc spadá do kategorie bezpečnostních skel a tím se rozšiřuje možnost jeho využití,“ vysvětluje Petr Paksi z JAP FUTURE.
Grafosklo lze v interiéru použít na mnoha místech a v mnoha provedeních. Jednovrstvé Grafosklo, kdy se fólie laminuje zespodu pouze k jedné skleněné ploše, se využívá zejména pro obklady interiérových stěn. Dvouvrstvé Grafosklo s fólií laminovanou mezi dvěma skleněnými plochami najde uplatnění zejména jako celoskleněné dveře nebo dveřní výplň, zástěna, celoskleněné zábradlí, dokonce i jako deska stolu či schodišťové nášlapy.
Více na www.japcz.cz.