Posuvné dveře šetří místo

Domů arrow_forward Rádce stavebníka arrow_forward arrow_forward Posuvné dveře šetří místo
Posuvné dveře šetří místo

Rádi byste v interiéru uspořili trochu prostoru nebo jej pohledově odlehčili? Skvěle vám poslouží změna způsobu otevírání dveří! Vyměňte klasická otočná dveřní křídla za dveře posuvné po stěně či ve stropu nebo zasouvací do stavebního pouzdra, která zmizí úplně.

Rozhodujícím faktorem, zda zvolit dveře otočné, posuvné či zasouvací, je většinou velikost prostoru. „Klasická otočná dveřní křídla zabírají v otevřeném stavu podlahovou plochu cca 0,6 m2, kdežto posuvné dveře po stěně zabírají pouze 0,1 m2 a dveře zasouvací do stavebního pouzdra dokonce nezabírají vůbec žádnou plochu, protože celé dveřní křídlo zajíždí do stěny,“ vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, jediného českého výrobce stavebních pouzder. Jaké druhy můžete vybírat?
 

Pro moderní interiéry

Jednoduché, hladké linie, nadčasový vzhled a designová čistota… To jsou poznávací znamení minimalistického stylu, který vládne současným interiérům. Ve stejném duchu se nese i stavební pouzdro AKTIVE, které zcela postrádá viditelné obložky. „Toto pouzdro je uzpůsobené tak, aby ho bylo možné zcela zabudovat do příčky a schovat pod její finální povrchovou úpravou, a to včetně skryté konstrukce, nahrazující dveřní obložky. Výsledkem je absolutně čistý dveřní průchod s elegantními liniemi,“ uvádí Petr Paksi z JAP FUTURE. Variací na toto minimalistické řešení je stavební pouzdro EMOTIVE, které má namísto klasické zárubně subtilní hliníkový rámeček, lemující dveřní průchod. Designový mezistupeň mezi stavebními pouzdry s obložkou a bez obložky pak představuje stavební pouzdro LATENTE, kdy zárubeň sice zůstává viditelná, ale je zapuštěná do jedné roviny se stěnou.

 

Obložená klasika

Jste milovníci spíše klasického stylu v interiéru? Pak bude vašemu domovu slušet tradičně pojaté pouzdro NORMA s obložkovou zárubní. „Základem je stavební pouzdro ve variantě STANDARD, které je určené pro jednokřídlé dveře. Jeho nadstavbou jsou pak pouzdra pro dvoukřídlé dveře, díky kterým získáte skutečně široký dveřní průchod. Speciální variantou je pouzdro UNIBOX, které umožňuje zasouvat dvoje sousedící dveře do jednoho středového pouzdra mezi oběma místnostmi,“ vysvětluje Petr Paksi z JAP FUTURE. Je tak ideálním řešením pro menší interiéry, kde není dostatek prostoru pro dvě pouzdra vedle sebe.

 

Pouzdro jako stavebnice

Snadná přeprava i skladování na malém prostoru – to jsou hlavní benefity skládacího obložkového stavebního pouzdra PROFIKIT, které je vytvořeno tak, aby jej bylo možné dodat na stavbu v rozloženém stavu. „Při skladování a nakládce tak zabere až 6x méně místa než běžné stavební pouzdro a je díky tomu ideálním řešením do malých prostor s horší přístupovou cestou, kde byste se s běžným pouzdrem nevytočili,“ objasňuje Petr Paksi z JAP FUTURE. Pouzdro se pak skládá přímo na stavbě a není na něm nic složitého – vše funguje na principu jednoduchého zasunutí a zacvaknutí předchystaných spojů.

 

Dveře posuvné po stěně

Chcete v interiéru nahradit otočné dveře těmi posuvnými, ale nechcete již zasahovat do příček? V tom případě zvolte dveře, které se posouvají podél stěny. Ty totiž vyžadují jen minimální stavební úpravy. „Posuvné systémy se sestávají z pevné konstrukce – kolejnice, která se kotví do zdi nad dveřní otvor. Některé typy lze dokonce umístit i nad stávající zárubeň, aniž by se musela vybourávat,“ vysvětluje Petr Paksi z JAP FUTURE. Posuvné systémy TRIX ZERO, TRIX TRENDY a TRIX HEAVY využívají shodný design, liší se od sebe pouze nosností. Při výběru konkrétního typu posuvu je tedy třeba řídit se hmotností dveřního křídla. Ve všech třech případech lze volit jednokřídlé dveře, dvoukřídlé, případně i kombinaci posuvného dveřního křídla a fixního dílce.

 

Posuv nebo příčka?

Jedničkou mezi posuvnými systémy je skrytý posuv PREMIUM, který se od těch standardních liší svým kotvením a tím v podstatě i svým využitím. Kolejnice je totiž zabudovaná přímo ve stropě a pohledově je v něm zcela ukrytá, díky čemuž povyšuje dveře na elegantní pohyblivou příčku.

 
Všechna zmíněná řešení navíc zajišťují plynulý a neslyšný pohyb dveřního křídla s bezproblémovou manipulací. Stanou se tak stylovou a praktickou dominantou vašeho domova, která optimálně využije prostor v každé místnosti.
 
Více na www.japcz.cz.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.