Stahovací schody vyřeší výstup na půdu

Domů arrow_forward Rádce stavebníka arrow_forward arrow_forward Stahovací schody vyřeší výstup na půdu
Stahovací schody vyřeší výstup na půdu

Těžko přístupné půdní prostory a málo místa pod nimi – situace, která se nedá řešit klasickým schodištěm nebo obyčejným žebříkem, jehož použití není příliš vhodné zejména z hlediska bezpečnosti. Praktické a bezpečné řešení nabízí půdní stahovací schody.

Základním požadavkem na stahovací schody je jejich nutná bezpečnost a kvalitní materiálové provedení. „Půdní schody vyrobené ze dřeva mají minimální rezistenci vůči klimatickým výkyvům – postupem času se tak mohou vlivem vlhkosti a teplotních změn poškodit. Určitě proto doporučuji volit stahovací schody v celokovovém provedení,“ radí Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, která se zabývá výrobou půdních stahovacích schodů již téměř 30 let. Z jakých typů můžete vybírat?
 

Zateplené schody jsou ideální volbou

Neobydlené podkrovní prostory se většinou vyznačují podstatným rozdílem teplot oproti obývanému interiéru. Nejvhodnější proto je vybírat do podobných prostor zateplené stahovací schody, které zabrání chladnému vzduchu z půdy v pronikání do vyhřátého bytu. „Příkladem jsou stahovací schody ARISTO a KOMBO, které mají plechové sendvičové víko s integrovanou tepelnou a protipožární izolací. Součástí těchto typů je i víko, které uzavírá prostor schodů shora. Obě dvířka jsou ve standardním provedení opatřena speciálním mechanismem pro synchronní otevírání horního i spodního víka,“ vysvětluje Petr Paksi z JAP FUTURE. Půdní stahovací schody ARISTO a KOMBO navíc splňují i přísná energetická kritéria a jsou tak vhodné i pro pasivní nebo nízkoenergetické domy. Na konstrukci rámu je upevněn odolný skládací žebřík, který zajistí pohodlný přístup na půdů.

 

Variabilní řešení

Variantu vhodnou pro každý dům představují stahovací schody LUSSO, které existují hned ve třech druzích. „Pro zpřístupnění půdních prostor nad nevytápěnou místností postačí stahovací schody LUSSO v základním provedení s jednoduchým dřevotřískovým víkem. Jejich nadstavbou je zateplená varianta LUSSO ZP a také LUSSO PP, které mají navíc ještě protipožární úpravu,“ vyjmenovává Petr Paksi z JAP FUTURE.

Ne vždy nám ovšem prostor dovolí, ukotvit stahovací schody do stropu. I v takových situacích ale existuje řešení. „Pro takové případy máme model VERTICALE. Jde o půdní stahovací schody s jednoduchým dřevotřískovým víkem, které je upravené pro zabudování do svislé stěny,“ říká Petr Paksi z JAP FUTURE.

Stahovací půdní schody tak nabízí řešení pro každou stavbu.

 

Více na www.japcz.cz.

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.