Střecha (také) dělá dům

Domů arrow_forward Novinky arrow_forward Střecha (také) dělá dům

Svou důležitost pro vzhled mají i další prvky, na první pohled méně viditelné, nicméně mající zásadní úlohu v celkovém stylu a funkci střechy jako systému. Každý šroub a čep má svou úlohu při stavbě fungujícího střešního objektu a zásadní roli zde hraje kvalita materiálu. Těžko si lze s ohledem na kvalitu a vzhled představit materiál s lepšími vlastnostmi pro zastřešení, než je finská ocel. Komplexní systém pro zastřešení staveb z tohoto materiálu dodává na český trh společnost Ruukki s.r.o.

Od nosné konstrukce až po střešní plechy

Funkční střecha zahrnuje také kompatibilní prvky od bednění po latě a zvenčí viditelné lemovky, ocelovou střešní krytinu, prvky střešního zajištění a okapové žlaby. Každá část má svou vlastní, důležitou funkci z hlediska bezpečnosti střechy, její trvanlivosti a designu. Kvalitní materiály, správná instalace a dobrá údržba garantují správnou funkci vaší střechy.
Nosná konstrukce představuje základnu pro střešní plechy. Skládá se z kontralatí, latí a větracích pásů. Dobře stavěná nosná konstrukce také zlepšuje zvukovou a tepelnou izolaci střechy. Z konstrukce střechy bezpečně odvádí kondenzované vodní páry, které se pod krytinou mohou tvořit. Střešní ocelové plechy chrání váš dům a jeho konstrukci před deštěm, větrem a sněhem. Jsou také nejviditelnější částí střechy. Střešní prostupy zajišťují řízené a vodotěsné otvory pro vaši střechu. Mezi takové otvory patří komíny, střešní okna a manžety. Lemovky, hřebenáče a další doplňky dotvářejí vzhled vaší střechy. Těsně spojují různé prvky vaší střechy, čímž se dosahuje jednolitost, vizuální přitažlivost a souvislost střechy.

Pro zachování stylu a dobrého stavu se musí všechny části střechy pečlivě vybrat, přičemž musí být zachována vzájemná funkční i vizuální kompatibilita.

Systém odvodu dešťové vody pro všechny typy střech

Všechny střechy je třeba doplnit o fungující systém odvodu dešťové vody. Žlaby, svody, svodové kanály a jiné prvky vyrobené na míru účinně odvádějí dešťovou vodu ze střechy do vsakovacích či jímacích systémů. Nejdůležitější věcí je, aby byla voda odvedena bezpečně mimo základy budovy.
Podobně jako střecha, i systém odvodu dešťové vody musí vydržet i ty nejnáročnější podmínky. Systém odvodu dešťové vody Ruukki je vyroben z pozinkované oceli s oboustrannou barevnou povrchovou úpravou, dodává se v nejkvalitnější povrchové úpravě Pural s 50letou technickou zárukou. Systém odvodu dešťové vody také přispívá k vzhledu vašeho domu.

Můžete si vybrat buď barvu, která ladí s barvou střechy a neodlišuje se, nebo můžete zvýraznit barvu střechy výběrem odlišné barvy z bohaté nabídky. Systém odvodu dešťové vody od společnosti Ruukki je elegantní, díky použitému materiálu odolný a lze jej kombinovat se všemi typy střech, ať už z oceli, tašek nebo bitumenu. Vhodný je tedy jak u novostaveb, tak rekonstrukcí, pakliže je záměrem stavebníka získat elegantní a přitom vysoce kvalitní a téměř bezúdržbový systém pro odvod vody s garancí kvality.

Střešní díly

Nosná konstrukce střechy

Zajistěte si bezpečnost své střechy

Je dobré pravidelně kontrolovat stav střechy. Aby byl pohyb na střeše bezpečný, musí být nainstalováno praktické a funkční bezpečnostní vybavení. Žebříky, střešní můstky a sněhové zábrany zajišťují, aby byla střecha bezpečná pro údržbové a čisticí práce. Sněhové zábrany zabraňují sesunutí sněhu a ledu na lidi pod střechou a žebříky poskytují důležité únikové cesty například v případě požáru. Pro nové domy stavební předpisy vyžadují nainstalování vybraných bezpečnostních prvků. Taktéž je třeba mít na paměti, že v případě staršího domu by měla být celá střecha bezpečná tak, aby byli chráněni obyvatelé domu i ostatní lidé.
Od společnosti Ruukki můžete získat kompletní řešení – krásnou a trvanlivou ocelovou střechu – s velmi jednoduchou instalací a rovněž bezplatnou pomoc s návrhem střechy a umístěním jednotlivých funkčních prvků.

Využijte podzimních slevových akcí na krytiny a okapové systémy!
Více informací na www.ruukkistrechy.cz

Jak na to?

1.
Nezávazná konzultace
Osobně, po emailu, Skypu apod. Vyjasnění požadavků klienta a všech potřebných informací. více
(Cca 1 hodina)
2.
Zpracování CN
Položková cenová nabídka na kompletní rozsah služeb, finální rozsah služeb je na volbě zákazníka. více
(Do 2 dnů od schůzky)
3.
Objednávka
Definování rozsahu díla, ceny, splátkového kalendáře, harmonogramu prací, potřebných podkladů. více
(Do 2 dnů od potvrzení CN)
4.
Zpracování projektu
Zpracování a dodání projektu rodinného domu v rozsahu dle objednávky a počtu 5 tištěných paré. více
(Cca 2 – 8 týdnů)
5.
Vyřízení povolení
Zastupování zákazníka při zajišťování potřebných stanovisek a podání žádosti o stavební povolení. více
(Cca 3 – 12 měsíců)
clear

    Nezávazná poptávka

    Odesláním poptávky, souhlasíte s podmínkami ochrany odobních údajů

    Pole s označením * je nutné vyplnit.